Hodnocení obchodu

[9. 11. 2021] Anonymní recenze
Přístup profesionála a cenné rady k nezaplacení
Skvělá a hlavně rychlá komunikace, DOPORUČUJI
[13. 10. 2021] Anonymní recenze
Skvělé ceny, výborná komunikace, rychlé dodání.
[23. 8. 2021] Anonymní recenze
rychlost
odbornost
ochota poradit
celolampový kytarový zesilovač,ENGL Invader 150 E640,1 Zobrazit větší

ENGL Invader 150 E640

celolampový kytarový zesilovač

Více informací


Informujte mě, až bude k dispozici

Engl

ENGL Invader 150 E640

Nový produkt

Informujte se o dostupnosti produktu

57 990 Kč s DPH

INVADER 150


Milí kytaristé, pozor – Vaše hledání ultimativního kytarového zesilovače je dost pravděpodobně u konce. Právě jste totiž narazili na Invadera – jeden z nejvšestrannějších zesilovačů současnosti, pro kterého ve Vašich službách nebude problém dobýt jakékoli podium.

Výkon Invadera je 150W a dodává mu ho koncový zesilovač osazený šesti elektronkami typu EL34, v předzesilovači jsou zabudovány čtyři lampy ECC83. Invader nabízí 4 kanály, pojmenované jen Channel 1, 2, 3 a 4. Ohromnou výhodou tohoto zesilovače je ale to, že každý z těchto kanálů je zcela nezávislý, má tedy vlastní ekvalizér, a navíc má zcela jinou texturu a rozsah zkreslení. Číslo jedna je umí křišťálově čistý až lehce nakřáplý zvuk, dvojka úroveň nakřápnutí zvyšuje a umí tak zahrát pěkný rockový doprovod či sólo, třetí kanál už nabízí velmi teplé zkreslení vhodné na každý styl z vod rocku či metalu a konečně Channel 4 nabízí zpívající harmonicky bohatý tón vhodný pro každé sólo. Gainové rezervy Invadera jsou prakticky nevyčerpatelné, navíc díky přepínači Hi Gain získáte vlastně z každého kanálu cokoli mezi crunchem a hi-gainem. Tohle Vám opravdu nabídne jen málokterý zesilovač.

Ovládání Invadera je vskutku jednoduché. Každý kanál má vlastní Gain, Volume a 3-pásmový ekvalizér poro nastavení basů a středů, navíc je zde již zmíněný přepínač Hi Gain a Bright pro zvýraznění výšek. V sekci koncového zesilovače naleznete ovladače Presence a Depth Punch pro nastavení výšek a basů a Master Volume A a B. Mezi nimi jde přepínat, což lze využít například jako skokové zesílení pro sólo. Dále je zde přepínač FX Loop I/II, kterým se volí mezi první a druhou smyčkou, spínač Noise Gate a tlačítko Write/Copy pro nastavování MIDI footswitche.

I zadní panel je vcelku zaplněný. Nalezneme zde MIDI-in a –thru pro zapojení MIDI footswitche i se výstupem phantomového napájení pro Engl MIDI nožní spínače, poté je zde vstup pro ENGL Z-9 a vstup pro duální footswitch (např. Z-3 nebo Z-4, ale lze jím pouze přepínat kanály). Dále je zde potenciometr nastavení úrovně u noise-gate, vstupy, výstupy a nastavení dvou efektových smyček, Tuner-out výstup (aktivní v Stand-by módu) a linkový výstup (snímá signál za předzesilovačem) a samozřejmě výstupy pro reproboxy. Lze sem zapojit 1x 4 Ohm, 2x 8 Ohm, 1x 8 Ohm, 2x 16 Ohm či 1x 16 Ohm.

Engl Invader 150 je opravdu všestranný aparát, který Vám nabídne nadstandardní výbavu a možnosti. S jeho pomocí nebude problém dobýt žádné podium, o tom se přesvědčte sami!

Technické údaje


• kytarový celolampový zesilovač


• výkon: 150W


• 4 kanály (zcela nezávislé)


• lampy: 4x ECC83 (12AX7), 6x EL34


• potenciometry: separátní Gain, Volume a 3-pásmový EQ pro každý kanál, Presence, Depth Punch, Master volume A a B


• spínače: Bright, Hi Gain, Master A/B, FX Loop I/II, Noise Gate, Write/Copy, spínače kanálů


• 2x paralelní efektová smyčka (nastavitelná)


• výstupy: 2x 8 Ohm paralelně, 2x 16 Ohm paralelně, 1x 16 Ohm


• linkový výstup


• noise-gate (nastavitelná prahová úroveň)


• tuner-out


• vstupy pro footswitch: 1x MIDI (a phantomové napájené jen pro Engl footswitche), 1x pro Engl Z-9, 1x duální

Rozměry a váha


• 71 x 28 x 29 cm


• 24 kg


• footswitch není součástí