Hodnocení obchodu

[23. 8. 2021] Anonymní recenze
rychlost
odbornost
ochota poradit
[9. 8. 2021] Anonymní recenze
Bezvadná spolupráce. Rychlá reakce.
[7. 7. 2021] Anonymní recenze
Rychlé zaslání objednaného zboží,všem doporučuji.
VOX AC30HW2X Zobrazit větší

VOX AC30HW2X

kytarový celolampový zesilovač

Více informací


Informujte mě, až bude k dispozici

Vox

VOX AC30HW2X

Nový produkt

Informujte se o dostupnosti produktu

61 990 Kč s DPH

VOX AC HAND-WIRED
Tato modelová řada nabízí aparáty, jejichž zvuk snad netřeba popisovat. Od roku 1958, kdy byl na trh uveden první AC15 a jeho větší bráška AC30, se zvuk těchto celolampových zařízení stal vskutku legendárním a v podstatě i poznávacím znamením aparátů Vox. Místo zdlouhavého popisování kvalit těchto aparátů uveďme jen seznam jejich uživatelů – to je více než přesvědčivý důkaz: kapela The Shadows, na jejíž požadavek se začaly AC vyvíjet, The Beatles, Keith Richards a Brian Jones z The Rolling Stones, Pete Townshend (The Who), The Stooges, Status Quo, Ritchie Blackmore (Deep Purple), Rory Gallagher, Jeff Beck, Jimmy Page (Led Zeppelin), John Scofield, Brian May (Queen), The Edge (U2), Queens of the Stone Age, R.E.M., Radiohead, Oasis, Foo Fighters, Oasis a další… Verze Hand-Wired nabízí ručně pájené modely té nejvyšší kvality.

Větší z této řady, Vox AC30 disponuje výkonem 30 wattů, který mu dodávají čtyři lampy typu EL84, výkon lze ale přepnout na 15 W. V preampové sekci pak nalezneme tři 12AX7 elektronky, navíc je zde rectifier GZ34. V powerampu je použit speciální katodový rezistor, který výrazně prodlužuje životnost elektronek. O přetavení výkonu ve zvuk se starají dva 12 palcové reproduktory Celestion Alnico Blue.

Pokud se podíváme na horní ovládací panel, nalezneme zde následující: Pracovat můžete s dvěma vstupy do Top Boost kanálu se zvukem, jakým AC30 prosluly, a dvěma vstupy pro Normal kanál. Tyto dva kanály lze navíc smíchat a získat zase zcela nový originální zvuk. Za vstupy se nachází potenciometr Normal Volume, který slouží jako ovladač gainu u kanálu Normal, a switch Bright obvodu, přičemž Bright má nádech jako staré vintage AC modely. V další sekci se nachází Top Boost Volume, čili ovládání Gainu tohoto kanálu, a ovladače Treble a Bass. Poslední dva potenciometry jsou Cut, který se chová jako Presence, akorát výšky ořezává, a klasický Master Volume pro nastavení celkové hlasitosti, který lze ale vypnout. Za nimi už je jen Power a Stand-by spínač.

Vox AC30HW2X je klasickým aparátem, který splní vše, co od něj očekáváte. Pokud hledáte klasický „Vox“ zvuk, tak toto je jasná volba!

Technické údaje
• kytarový celolampový zesilovač
• 2 kanály (separátní vstupy, možnost smíchání)
• výkon: 30 / 15 W
• preampové lampy: 3x 12AX7 (ECC83), 1x GZ43
• výkonové lampy: 4x EL84
• reproduktor: 2x 12“ Celestion Alnico Blue
• ovládání: Master Volume, Normal Volume, Top Boost Volume, Treble, Bass, Cut
• přepínače Bright, Hot/Cool, Master Bypass
• spínače Power a Stand-by
• rozměry: 705 x 260 x 550 mm
• váha: 2 kg