Hodnocení obchodu

[23. 8. 2021] Anonymní recenze
rychlost
odbornost
ochota poradit
[9. 8. 2021] Anonymní recenze
Bezvadná spolupráce. Rychlá reakce.
[7. 7. 2021] Anonymní recenze
Rychlé zaslání objednaného zboží,všem doporučuji.
VOX AC30C2-CM Zobrazit větší

VOX AC30C2-CM

lampové kombo

Více informací


Informujte mě, až bude k dispozici

Vox

VOX AC30C2-CM

Nový produkt

Informujte se o dostupnosti produktu

27 990 Kč s DPH

VOX AC CUSTOM
Tato modelová řada nabízí aparáty, jejichž zvuk snad netřeba popisovat. Od roku 1958, kdy byl na trh uveden první AC15 a jeho větší bráška AC30, se zvuk těchto celolampových zařízení stal vskutku legendárním a v podstatě i poznávacím znamením aparátů Vox. Místo zdlouhavého popisování kvalit těchto aparátů uveďme jen seznam jejich uživatelů – to je více než přesvědčivý důkaz: kapela The Shadows, na jejíž požadavek se začaly AC vyvíjet, The Beatles, Keith Richards a Brian Jones z The Rolling Stones, Pete Townshend (The Who), The Stooges, Status Quo, Ritchie Blackmore (Deep Purple), Rory Gallagher, Jeff Beck, Jimmy Page (Led Zeppelin), John Scofield, Brian May (Queen), The Edge (U2), Queens of the Stone Age, R.E.M., Radiohead, Oasis, Foo Fighters, Oasis a další…

Větší z této řady, Vox AC30 disponuje výkonem 30 wattů, který mu dodávají dvě lampy typu EL84. V preampové sekci pak nalezneme tři 12AX7 elektronky. V powerampu je použit speciální katodový rezistor, který výrazně prodlužuje životnost elektronek. O přetavení výkonu ve zvuk se starají dva 12 palcové reproduktory Celestion G12M Greenback.

Pokud se podíváme na horní ovládací panel, nalezneme zde následující: Zcela vlevo se nachází dva vstupy pro kytaru, zapojením do prvního získáte přístup ke klasickému Top Boost kanálu se zvukem, jakým AC30 prosluly, druhý vstup je pro Normal kanál, který výrazně rozšiřuje zvukové možnosti aparátu i díky svým dvěma módům. Tyto dva kanály lze navíc smíchat a získat zase zcela nový originální zvuk. Za vstupy se nachází potenciometr Normal Volume, který slouží jako ovladač gainu u kanálu Normal, a switch Brillance pro přepínání mezi Normal a Bright módem Normal kanálu, přičemž Bright má nádech jako staré vintage AC modely. V další sekci se nachází Top Boost Volume, čili ovládání Gainu tohoto kanálu, a ovladače Treble a Bass. Mezi nimi se nachází přepínač ekvalizace, který v poloze Standard nechává nastavené tónu tak, jako u běžných AC, zatímco v Custom poloze dává zvuku charakteristiku jako u Hand Wired či TB modelů.

Dále nalezneme sekci Tremola a Reverbu. U reverbu se nastavuje jeho intenzita (Mix) a množství vyšších frekvencí v ozvěně (Tone), plus se zde nachází přepínač Dwell, který se nastavuje pro optimální zvuk při různě silném zkreslení – Low prop vyšší zkreslení, High pro nižší. V tremolo sekci se klasicky nastavuje rychlost (Speed) a hloubka (Depth) modulace. Poslední dva potenciometry jsou Cut, který se chová jako Presence, akorát výšky ořezává, a klasická Master Volume pro nastavení celkové hlasitosti. Za nimi už je jen Power a Stand-by spínač.

Na zadním panelu nalezneme klasické prvky, tedy vstup pro síťové napájení, vstup pro footswitch na zapínání reverbu a tremola (je součástí), sekce efektové smyčky, čili vstup, výstup, přepínač pro true-bypass smyčky a přepínač -10 / +4 dB. Dále jsou zde dva paralelně zapojené výstupy pro reproboxy s přepínáním zátěže mezi 8 a 16 Ohmy. Výstupy jsou označeny jako Extension a External, přičemž Extension je zapojený paralelně s interním reproduktorem a box zapojený do této zdířky musí mít impedanci 16 Ohm, při připojení do External se vnitří repro odpojí a box může mít tedy impedanci 8 nebo 16 Ohm. Poslední jsou zde dva switche pro přesně nastavení charakteru zvuku – první je Bias Output, kde se volí jak brzy začne zvuk „clipovat“ (82 Warm začne „clipovat“ dřív, lampy budou pod nižším napětím a vydrží déle, 50 Hot dá více headroomu), a druhý je Smoothing, jež pomocí vnitřních filtrů mění zvuk na více vintage nebo naopak modern.

Vox AC30C2 je klasickým aparátem, který splní vše, co od něj očekáváte. Pokud hledáte klasický „Vox“ zvuk, tak toto je jasná volba!

Technické údaje
• kytarový celolampový zesilovač
• 2 kanály (separátní vstupy, možnost smíchání)
• výkon: 30W
• preampové lampy: 3x 12AX7 (ECC83)
• výkonové lampy: 4x EL84
• reproduktor: 2x 12“, Celestion G12M-65 Cream Back
• ovládání: Master Volume, Normal Volume, Top Boost Volume, Treble, Bass, Reverb Mix, Reverb Tone, Tremolo Speed, Tremolo Depth, Cut
• přepínače Blend, Brillance, EQ Standard / Custom, Dell
• efektová smyčka
• spínače Power a Stand-by
• zabudované tremolo a reverb (vypínatelné footswitchem – není součástí)
• 2 výstupy pro reproboxy: Extension (paralelně zapojený s interním reprem), External (bypassuje interní repro), přepínatelné 8 / 16 Ohm
• Bias Output a Smoothing přepínače
• rozměry: 70.48 x 26.42 x 53.98 cm
• váha: 34.57 kg