Filtr

Povolené filtry:
Snímač
Výřez
Kufr
Pouzdro

Hodnocení obchodu

[7. 7. 2021] Anonymní recenze
Rychlé zaslání objednaného zboží,všem doporučuji.
[25. 6. 2021] Anonymní recenze
Velmi dobrý eshop, a super rychlé vyřízení objednávky a dobrá cena. Každému zde nákup plně doporučuji. A navíc používá PPL což je nejlepší přepravce ze všech.
nevýhoda žádná
[17. 5. 2021] Anonymní recenze
S obchodem jsem spokojen

Ukulele 

Kde se ukulele vzalo?

Tento hudební nástroj vznikl na Havaji v 80. letech 19. století v návaznosti na "malou kytaru" cavaquinho, kterou na ostrovy přivezli portugalští imigranti. Od té doby se ukulele dostalo do všech koutů světa a těší se stále větší pozornosti.

Hra na ukulele

... je čirá radost. Protože má ukulele pouze 4 struny, akordy nejsou vůbec těžké a dá se na tento nástroj naučit hrát velice rychle. Rádcem jak hrát na ukulele bude jistě dobrá škola hry. V současné chvíli třeba ta, kterou napsal Matěj Homola. Levné ukulele pro začínající nebo dražší nástroj pro pokročilé hráče - vyberte si to své :)

Jak naladit ukulele ...

Ukulele se ladí v závislosti na velikosti nástroje. Ty jsou v základu čtyři. Od nejmenšího k největšímu: sopránové, koncertní, tenorové a barytonové.

První tři nástroje se obvykle ladí stejně. Tedy g', c', e', a'. Pozor, struna g' je naladěna o oktávu výše. Výše než druhá struna c'. Barytonové, největší ukulele, se ladí d, g, h, e'. Tedy stejně jako poslední čtyři struny na akustické kytaře.

K ladění doporučujeme použít klipovou ladičku.

Jiné varianty ukulele

Další typy tohoto nástroje jsou například banjolele, nebo guitalele (kytarové ukulele), které je laděné stejně jako kytara, ale transponovaná do A. Ukulele může být také elektroakustické se zabudovaným snímačem, které můžete zapojit do aparatury. Mimo zesílení můžete použít i nejrůznější efekty.

Zobrazeno 1 – 15 z 239 položek